DWat?

T-Bone | Ich bin kein unterwassermann

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
tyboun
Za 10 rokov cez 16 priestupkov, ale inak nie je dôvod na zadržanie
 
vlt
vlt | 6.10.2022 21:30

No ved odbornici vraj vravia ze mame dost vysoke tresty. Bodovaci system tu mal byt uz davno. Ak vas v Nemecku nameraju ze ste prekrocili rychlost o 30 km/h tak vam zoberu na mesiac vodicak. Automaticky system foti vsetky auta a obsielku mate doma do 3 dni.


T-Bone
T-Bone | 7.10.2022 00:22

Na Slovensku to akosi zlyháva. Ak má niekto "pestrú" minulosť, čo do jázd a priestupkov (neviem aké konkrétne záznamy má) a pri poslednej "kvapke" niekoho zabije (a je zvažovaný ako ohrozovateľ okolia), tak mi príde dosť mimo mísu sa s ním maznať. Už len aké svetlo to vrhá na samotné rozhodovanie o (ne)vine s možným trestom 25r/doživotie.


Ehmm
Ehmm | 7.10.2022 01:22

Nemal by on dostať ochrannú väzbu? Však sa vyhrážal samovraždou. Aj keď ani toto nie je záruka, že, ale šance sa zmenšia.


Nathanael
Nathanael | 7.10.2022 06:57

Treba rozlišovať medzi vyšetrovacou väzbou a trestom odňatia slobody. Väzba sa nariaďuje, ak by obžalovaný mohol ujsť, ďalej páchať trestnú činnosť alebo ovplyvňovať svedkov. Asi predpokladajú, že nehrozí ani jedno. V USA môže byť na slobode až do odsúdenia aj obžalovaný z vraždy - stačí ak zloží kauciu (sú aj prípady, kedy súd možnosť kaucie nepovolí).


T-Bone
T-Bone | 7.10.2022 23:48

Viem, že to neznamená, že je nevinný. Ide presne o to, že bude vyšetrovaný na slobode aj keď mal v minulosti priestupky atď. A to je tak trochu divné nakoľko ten, ktorý zrazil matku s deťmi 2 dni na to, putuje do vyšetrovacej väzby, lebo mal nejakých 7 priestupkov v minulosti a šoférovať nesmel do polovice 2023. Proste mi to príde ako dvojaký meter.


Nathanael
Nathanael | 8.10.2022 08:31

T-bone: V tom článku píšu, že ten z Kysúc sa snažil teraz zdrhnúť... ale asi sa nedá napísať presná hranica, kedy väzba a kedy na slobode, je tam veľa premenných, takže je to na sudcovi a tým pádom tam vždy nejaké rozdiely budú... tým nepopieram možnosť, že tento sudca bol nejako motivovaný rozhodnúť takto...


T-Bone
T-Bone | 8.10.2022 09:25

O tom pokuse utiecť som nevedel. Ale je otázka aj či to bolo pred alebo až po tom, čo sa dozvedel, že bude stíhaný vo väzbe. Každopádne súhlasím, že je tam množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú to či ono rozhodnutie. Z môjho pohľadu otca, by som mu nedoprial byť na slobode, lebo to nebolo prvé pochybenie z jeho strany.


vlt
vlt | 8.10.2022 22:19

Chlapik z Kysuc mal vraj 12 zapisov v registri trestov.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader